Güvenli ve kaliteli vinç kontrolü

Kablosuz kumanda sistemleri konusunda vinç sektörüne hizmet sunan Alman firması HBC-radiomatic`in Türkiye satış ve servis hizmetlerini yürüten HBC-radiomatic Türkiye`de Elektrik Elektronik Mühendisi Ertuğrul Pamuk ile ürünleri hakkında görüştük.

Vinç ve özel makinalar için 65 yıldan daha uzun bir süredir kablosuz kumanda sistemleri üreten Alman firması HBC-radiomatic’in Türkiye satış ve servis hizmetlerini yürüten HBC-radiomatic Türkiye’de; şu an için üç mühendis, bir teknisyen ve bir muhasebe personeli hizmet veriyor. Firma; Türkiye pazarına giren her türlü HBC-radiomatic ürününün sahada devamlılığını sağlamaya çalışıyor.

Müşterilerinize hangi ürün ve hizmetleri sunuyorsunuz?

Türkiye’de üretilen vinç, beton pompası ve benzeri makinalar için komple kumanda sistemleri satış hizmetinin yanı sıra hem bizim müşterilerimize sunduğumuz kumandaların, hem de ithal makinalarla ülkemize gelen kumandaların servis ve yedek parça hizmetlerini sunuyoruz. Ürünlerimizde herhangi bir sorun olması durumunda garanti değişimlerini veya tamiratını kendi bünyemizde yapıyoruz. Yani bir parça garantiden değişecekse bunu Almanya merkeze göndermemize gerek kalmadan, geniş ürün stoğumuzdan en kısa sürede değiştirerek müşteriye ürünü teslim ediyoruz.

Vinç ve makina kontrolü gereken tüm sektörlere hizmet sunuyoruz. Tavan vinçlerinin yoğun kullanıldığı demir çelik fabrikaları, otomotiv fabrikaları ve limanlar; beton pompalarının, kule vinçlerin kullanıldığı inşaat sektörü; vidanjör ve çöp kamyonları gibi makinaların kullanıldığı hizmet sektörü en belirgin çalıştığımız sektörlerdir.

Firma olarak bu alanda ürettiğiniz veya satışını yaptığınız ürünlerin diğerlerinden farkı nedir? 

HBC-radiomatic ürünleri diğer birçok üreticide yer almayan çift haberleşme kanalı ile çalışarak ekstra güvenlik sağlamaktadır. Bu sayede bir operatör kontrole başlarken eğer kumanda üzerindeki hareketi sağlayan buton veya joystiklerden bir tanesi takılı kaldıysa sistem çalışmaya izin vermez. Bu sayede vinç veya makinanın start almasından sonra kendiliğinden bir hareket yapması ve kazaya yol açması engellenir.

Ayrıca ürünlerimizin birçoğunda standart olan otomatik frekans yönetimi ile de aynı ortamda çalışan vinç kumandaları arasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Üstelik kumanda sistemlerimizdeki mevcut adres kodlaması ile aynı ortamdaki başka bir cihaz aynı frekanstan sinyal gönderse bile bizim kumandalarımızı kontrol edemez.

Bir diğer özelliğimiz ise radiomatic iLOG/iON adını verdiğimiz akıllı anahtarlardır. Herhangi bir nedenle arıza yapan el kumandasının yerine yedek kumandayı devreye almak için sadece bu anahtarın yeni kumandaya takılması yeterli olmaktadır. Bu sayede hem yapılan iş yarım kalmamış oluyor, hem de servis süresince de kumanda ile kontrole devam edilebilmektedir.

HBC-radiomatic firması, bu tür geliştirmeleri müşterilerine sunabilmek için her sene Ar-Ge çalışmaları için yıllık 5 milyon euro gibi oldukça yüksek bir meblağ ayırmaktadır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s